پنجشنبه, ۱۴ خرداد, ۱۳۹۹

دبیرکل سلامت شهرداری تهران از بازدید ۴۰۰۰ کودک و نوجوان از مجموعه‌های آموزشی تفریحی «هیومن پارک»  و «دکترلند» در تابستان امسال خبر داد.

به گزارش ایسنا زینب نصیری با اشاره به اینکه بخش قابل توجهی از یادگیری کودک از طریق کسب تجربه و اطلاعات از محیط پیرامون شکل می‌گیرد،اظهارکرد: فضاهایی که دارای شرایط مناسب و مطلوب برای رشد فیزیکی، ذهنی، عاطفی و اجتماعی کودکان باشند تاثیر زیادی بر میزان یادگیری کودک دارد. پارک‌های موضوعی نیز یکی از محیط‌های تاثیرگذار در فرآیند یادگیری کودک به شمار می رود.

وی با بیان اینکه از نمونه های مشهور این پارک‌ها می توان به «هیومن پارک» با موضوع سلامت اشاره کرد، گفت: این پارک به عنوان یکی از بزرگ‌ترین و پیشرفته‌ترین پارک‌های بازسازی بدن انسان به شمار می‌رود  و در تعداد محدودی از کشورهای پیشرفته دنیا همچون هلند اجرا شده است. این پارک علاوه بر جذابیت بالا، توانایی آموزش به مخاطبان در حوزه سلامت را داراست و بازدیدکنندگان این پارک می توانند با ورود به بدن انسان با اندام‌ها و کارکرد آن‌ها آشنا شوند.

نصیری در ادامه اظهارکرد: اداره کل سلامت شهرداری تهران نیز در راستای حفظ و ارتقای سطح سلامت کودکان و نوجوانان و آشنایی آنان با کارکرد اندام های مختلف بدن انسان، افزایش نشاط و شادابی، ارتقای فرهنگ خودمراقبتی در جامعه و معرفی ظرفیت‌های گردشگری سلامت محور شهر تهران، اردوهای تفریحی آموزشی را برای کودکان و نوجوانان تهرانی اجرا کرد.

وی افزود: بر این اساس با همکاری ادارات سلامت مناطق ۲۲ گانه و باغ موزه دارآباد و آموزش و پرورش شهر تهران با رویکرد ارتقای دسترسی عادلانه به خدمات سلامت محور، امکان بازدید کودکان محروم و بی بضاعت و کودکان با نیازهای خاص از «هیومن پارک» و «دکترلند» فراهم شد.

نصیری با اعلام اینکه در هر بازدید ۴۰ نفر از کودکان و نوجوانان اعزامی با همراهی مربیان مجرب از مجموعه تفریحی «هیومن پارک» و «دکتر لند» بازدید کردند،اظهارکرد: برای هر چه بهتر و باکیفیت‌تر برگزار شدن اردوها و برای اطمینان خاطر و پیشگیری از مشکلات احتمالی تمامی سرویس‌های اعزامی، نسبت به بیمه اردو و مسئولیت آنان اقدام شد.

مدیر کل سلامت شهرداری تهران یادآور شد: این برنامه از اول مرداد ماه تا ۱۵ شهریور ماه اجرا شد که با برگزاری روزانه ۳ الی ۴ اردو در مجموع ۱۰۰ اردو برپا شد.

به گزارش شهرنوشت، از ویژگی‌های این برنامه امکان استفاده کودکان با نیاز های خاص از جمله اوتیسم و سندروم دان و کودکان ساکن مناطق محروم و سکونتگاه های غیر رسمی شهر تهران بود.

برچسب ها:

مطالب مرتبط

No Related Article

0 نظرات

ارسال نظر