پنجشنبه, ۲۸ تیر, ۱۳۹۸

حسین محب‌اهری بازیگر آثاری چون «محله برو بیا»، «بوعلی سینا»، «سربداران»، «دو فیلم با یک بلیت»، «آقای شانس» و «دردسرهای عظیم» بامداد چهارشنبه ۲۶ دی در ۶۷ سالگی درگذشت.

محب اهری مدت ها با بیماری دست و پنجه نرم می کرد.

حسین محب اهری متولد 1330 تهران از جمله بازیگران سینما، تئاتر و تلویزیون بود. این بازیگر لیسانس ادبیات فارسی خود را از مدرسه عالی ادبیات و زبان‌های خارجی در سال 1358 دریافت کرد و از سال 1350 در حیطه عکاسی تئاتر نیز مشغول به کار شد.
گوینده برنامه رادیویی صبح جمعه با شما، دوره آموزش بازیگری خود را در کارگاه نمایش، زیر نظر «آربی اوانسیان» در سال 1354 گذراند. محب اهری بازی در سینما را از سال 1365 با ایفای نقش کوچکی در فیلم «رابطه» به کارگردانی«پوران درخشنده» آغاز کرد.

سفر جادویی، سیرک بزرگ، اتل متل توتوله، من زمین را دوست دارم، اسپاگتی در هشت دقیقه و… از جمله فیلم های سینمایی ژانر کودک است که محب اهری در آن به ایفای نقش پرداخت.
بازی در مجموعه های محله برو بیا، چاق و لاغر، نابغه‌های قرن بیستم بخش دیگری از کارنامه این بازیگر است.
همه ما او را با نمایش در نقش آموزگاری که درس ریاضی را شیرین می خواند و مبصر کلاسش چهارسال در آن کلاس مانده بود به خاطر داریم.

روحش شاد.

 

برچسب ها: , , ,

مطالب مرتبط

0 نظرات

ارسال نظر

درباره خانه فرهنگ و هنر آفرین

خانه فرهنگ و هنرآفرین با شعار ، “آفرین بر کودک دیروز، امروز و فردا” قصد دارد تا با استفاده از تجربیات خردمندان و پیشکسوتان و با‌ پرورش استعداد های سرشار فرزندان این سرزمین زمینه‌ی رشد و بالندگی را در عرصه فرهنگ و هنر کودک و نوجوان فراهم آورد.