پنجشنبه, ۲۸ تیر, ۱۳۹۸

سومین جام باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان از مهر ماه تا اسفند ماه سال ۱۳۹۷ به همت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سراسر کشور برگزار می‌شود و سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران یکی از سازمان‌های مشارکت‌کننده در اجرای این طرح است.

ایمان کرد مدیر امور کتابخانه‌ها و ترویج فرهنگ کتابخوانی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با اعلام این خبر افزود: دبیری بخش تهران جام باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان بر عهده سازمان فرهنگی هنری گذاشته شده است.
وی ادامه داد: در این طرح کودکان و نوجوانان می‌توانند با مراجعه به کتابفروشی های نزدیک محل سکونت خود کتاب‌هایی را که توسط وزارت ارشاد برای هر گروه سنی تعیین شده، با ۵۰ درصد تخفیف خریداری کنند و پس از خواندن کتاب‌ها، در باشگاه‌هایی که در هر منطقه تشکیل می‌شود، درباره کتاب‌ها به گفت‌وگو و تبادل نظر بپردازند.
کرد اضافه کرد: سازمان فرهنگی هنری مربیانی را در اختیار جام باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان قرار خواهد داد که در باشگاه‌ها به کودکان و نوجوانان آموزش خواهند داد. بخشی برای برقراری ارتباط بین نویسنده و مخاطبان در نظر گرفته شده که در آن، خواننده‌های هر کتابی می‌توانند به نویسنده نامه بنویسند و این نامه‌ها به نویسنده‌ها تحویل داده می‌شود. همچنین در اختتامیه جام باشگاه‌های کتابخوانی که در بهمن ماه با حضور نویسندگان و چهره‌های فرهنگی برگزار می‌شود، نامه‌های برگزیده تجلیل خواهند شد.
مربیان و مروجان کتابخوانی برای دریافت اطلاعات بیشتر و ثبت نام در جام باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان به این لینک مراجعه کنید.
منبع: کودک پرس
برچسب ها: , , , ,

مطالب مرتبط

0 نظرات

ارسال نظر

درباره خانه فرهنگ و هنر آفرین

خانه فرهنگ و هنرآفرین با شعار ، “آفرین بر کودک دیروز، امروز و فردا” قصد دارد تا با استفاده از تجربیات خردمندان و پیشکسوتان و با‌ پرورش استعداد های سرشار فرزندان این سرزمین زمینه‌ی رشد و بالندگی را در عرصه فرهنگ و هنر کودک و نوجوان فراهم آورد.