پنجشنبه, ۲۸ تیر, ۱۳۹۸

کاندیداهای دریافت جایزه جهانی آستریدلیندگرن در سال ۲۰۱۹ طی مراسمی در روز ۱۱ اکتبر و در بخش ویژه کودکان هفتادمین نمایشگاه کتاب فرانکفورت معرفی خواهند شد.

این جایزه که از آن به عنوان گرانترین جایزه ادبی در زمینه ادبیات کودک و نوجوان نیز یاد می شود و یکی از جایزه های بسیار معتبر بین المللی در رشته ادبیات کودک و نوجوان است هر سال به بهترین برنامه یا برترین افراد در رشته ادبیات کودک و نوجوان اهدا می شود و مبلغ آن ۵۷۰ هزار یورو است.
نامزدهای این دوره از این جایزه از میان نویسندگان، تصویرگران، داستان نویسان شفاهی و مروجین خواندن میان کودکان انتخاب می شوند که از میان بیش از ۱۰۰ نامزد معرفی شده از سراسر جهان انتخاب خواهند شد.
انجمن نویسندگان کودک و نوجوان در سال جاری علی اصغرسیدآبادی را در زمینه ترویج کتابخوانی و جمشید خانیان را در زمینه نویسندگی به هیات داوران این جشنواره برای انتخاب معرفی کرده است.
همچنین شورای کتاب کودک نیز در سال جاری فرهاد حسن زاده را به عنوان نویسنده و طرح «با من بخوان» موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان را در بخش ترویج خواندن برای دریافت این جایزه معرفی کرده است.
برگزیده نهایی این جایزه نیز روز دوم آپریل سال ۲۰۱۹ اعلام خواهد شد. سال گذشته ژاکلین وودسون از ایالات متحده آمریکا برنده این جایزه شده بود.

منبع: خبرگزاری برنا

برچسب ها: , ,

مطالب مرتبط

0 نظرات

ارسال نظر

درباره خانه فرهنگ و هنر آفرین

خانه فرهنگ و هنرآفرین با شعار ، “آفرین بر کودک دیروز، امروز و فردا” قصد دارد تا با استفاده از تجربیات خردمندان و پیشکسوتان و با‌ پرورش استعداد های سرشار فرزندان این سرزمین زمینه‌ی رشد و بالندگی را در عرصه فرهنگ و هنر کودک و نوجوان فراهم آورد.