جمعه, ۲۹ تیر, ۱۳۹۸

دبیر جشنواره بین المللی کتاب کودک و نوجوان از نخستین جشنواره بین المللی کتاب کودک و نوجوان در کاشان خبر داد.

اکبر رضوانیان دبیر جشنواره بین المللی کتاب کودک و نوجوان اظهار داشت: هدف این جشنواره ارتقای سطح فرهنگ جامعه بومی است تا  فرهنگ و گردشگری رویدادی به صورت پیوسته در کاشان برنامه ریزی شود.

دبیر جشنواره بین المللی کتاب کودک و نوجوان گفت: در بخش علمی تمام آثاری که از سال  90 تا 96 در حوزه کودک و نوجوان چاپ شده با موضوع آب داوری می‌شود و در بخش تولید اثر نویسندگان و تصویرگرانی که ایده جدیدی داشته باشند داوری می‌شود که این بخش به نام صدای پای آب است که توسط هیئت داوران داوری و کتاب‌ها چاپ می‌شود.

وی با اشاره به قصه خوانی و شعرخوانی  50 نویسنده و تصویرگر تخصصی کودک و نوجوان در مدارس خاطر نشان کرد: 15 کارگاه آموزشی در هتل‌ها و مجموعه‌های مختلف فرهنگی  برگزار میشود ؛این کارگاه ها شامل داستان نویسی، نمایش نامه نویسی، عروسک گردانی، تصویرگری کتاب کودک، تجربه‌های نوشتن، ساخت کتاب حسی – لمسی، نمایشگاه کتاب حسی – لمسی، قصه گویی و بازی خلاق، منتخبین صدای پای آب  برگزار می‌شود.

وی گفت:در کنار نمایشگاه‌ها و برنامه‌های جانبی و مراسم اختتامیه، بخش بین الملل جشنواره با حضور خانم “سان یو” به همراه نمایشگاه آثار تصویرگری چین و برنامه صبحگاه مدارس، تئاتر کودک و نمایش فیلم در مدارس، تور گردشگری تاسیسات آب و تور مخصوص 50 گردشگر نویسنده و دو تور گردشگری دانش آموزی و جشن امضا با حضور نویسندگان انجمن کودک و نوجوان برگزار می‌شود.

رضوانیان با اشاره به حضور نویسندگان برجسته ایرانی در جشنواره بین المللی کودک نوجوان بیان کرد: نویسندگان محبوب این آثار در استودیو طُرفه وابسته به جامعه نابینایان و کم بینایان کاشان با صدای خود به ضبط فایل شنیداری کتاب‌های مطرح در حوزه کودک و نوجوان می‌پردازند.

میثم کفیل مدیر روابط عمومی این جشنواره با تاکید بر فرهنگ سازی کتابخوانی اذعان داشت: رویکرد اصلی این جشنواره اطلاع رسانی است که برای مشارکت رسانه های مختلف هشتک “فراروز” را تعریف کردیم و هر رسانه‌ای بر‌‌ ‌اساس سیاست‌های خود در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی کودکان و گسترش کتاب در بین کودک و نوجوان بر اساس سیاست‌های خود تولید محتوا کنند.

لازم به ذکر است این جشنواره از 22 الی 25 آذر ماه در هتل نگارستان کاشان برگزار می شود.

برچسب ها: , ,

مطالب مرتبط

0 نظرات

ارسال نظر

درباره خانه فرهنگ و هنر آفرین

خانه فرهنگ و هنرآفرین با شعار ، “آفرین بر کودک دیروز، امروز و فردا” قصد دارد تا با استفاده از تجربیات خردمندان و پیشکسوتان و با‌ پرورش استعداد های سرشار فرزندان این سرزمین زمینه‌ی رشد و بالندگی را در عرصه فرهنگ و هنر کودک و نوجوان فراهم آورد.