جمعه, ۲۹ تیر, ۱۳۹۸

به گزارش روابط عمومی خانه فرهنگ و هنر آفرین، در بیست و ششمین روز از فصل بهار سال ٩۶ غنچه‌ی لبخند ۶۸ کودک بی گناه، نشکفته‌ی سوریه‌ایی، چیده شد.

مهاجران دو شهرک فوعه و کفریا به امید رهایی سه ساله از چنگال پلید داعش در حومه حلب سوار اتوبوس‌هایی شدند به امید رهایی.

 سفاکان روزگار با هدفی شوم مانع خروج اتوبوس‌ها شدند و بچه‌ها که توشه‌ایی نداشتند بی‌تاب از آب و غذا بودند. ناگهان کامیونی از تنقلاب و غذای بچه به اتوبوس‌ها نزدیک شد، کودکان با اشتیاق به سمت کامیون دویدند و هنگامی که دور ماشین را گرفتند تشنگان نفرت و سیاهی کامیون را منفجر کردند…

اینک فرزندان به جامانده از این فاجعه در اردوگاه حیسا واقع در پنجاه کیلومتری حمس به امید دیدن روزهای آرامش و سامان، روزگار می‌گذرانند.

خانه فرهنگ و هنر آفرین به کمک فعال عرصه‌ی فرهنگی برادر ارجمند مهدی موسوی، توانست نقاشی‌های این کودکان را که قابی از خاطرات آنان از روزگار سیطره داعش و مبارزه علیه آنان است را دریافت کند.

خاطرات رنگی این کودکان معصوم، گواهی از ظلم ظالمان است.

همراهان خانه فرهنگ و هنر آفرین سال‌روز شهادت کودکان مظلوم را گرامی می‌دارد و برای ماندگاری یاد و خاطره آن‌ها برای نخستین بار نقاشی‌های کودکان این دیار را در معرض دید قرار می‌دهد.

یاد و خاطره همه شهدا ماندگار

(مشاهده ویدئوی تصاویر نقاشی ها در آپارات)

 

0 نظرات

ارسال نظر

درباره خانه فرهنگ و هنر آفرین

خانه فرهنگ و هنرآفرین با شعار ، “آفرین بر کودک دیروز، امروز و فردا” قصد دارد تا با استفاده از تجربیات خردمندان و پیشکسوتان و با‌ پرورش استعداد های سرشار فرزندان این سرزمین زمینه‌ی رشد و بالندگی را در عرصه فرهنگ و هنر کودک و نوجوان فراهم آورد.